Get Adobe Flash player

Početna  Redovna nastava  Dodatna nastava  Prevodilačka sekcija  Pripremna nastava  Projekti

Redovnu nastavu organizuje profesor nemačkog jezika

Tatjana Dimitrijevic

Težište nastave nemačkog jezika je pre svega na razvoju komunikacijskih sposobnosti učenika, zatim na proširivanju njihovih znanja koja se tiču zemalja nemačkog govornog područja i  književnosti kao i na  vaspitanju učenika u duhu otvorenosti prema životu i svetu  i u duhu tolerancije. Pri tome se koriste i primenjuju različite tehnike učenja i rada i podstiče razmišljanje putem povezivanja  gradiva različitih nastavnih predmeta.

Svako odeljenje  uči nemački jezik kao drugi strani jezik sa 2 časa nedeljno i prema globalnom planu I razred ima  74, II razred 70, III razred 72 i IV razred 64 časa u toku školske godine.

Udžbenik koji se koristi je  Delfin, nemačke izdavačke kuće Hueber, koji u 3 toma sadrži 20 jasno struktuiranih lekcija.Udžbenik sadrži gramatički pregled, radnu svesku i CD sa govornim vežbama. Pored udžbenika, učenici koriste glosar koji im, na maternjem jeziku, dodatno pomaže u razumevanju.

Učenicima se takodje preporučuje korišćenje dvojezičnog rečnika.

Različite ponude na internetu  pružaju dodatnu pomoć u nastavi nemačkog jezika. Ovde se nalazi i mali spisak kolekcije linkova koji može da nas  odvede u svet virtuelnog učenja nemačkog jezika.

Slike učenika koji uče nemački

Get Adobe Flash player

Materijali za redovnu nastavu-Primeri pismenih i kontrolnih vežbi

Geteov Institut  Učenje u mreži  Filološki fakultet  Nemačka škola  Nemački konzulat  Nemački parlament